Říká vám něco Tribulus terrestris? Je to latinský název pro adaptogenní rostlinu, v českém názvosloví známou jako Kotvičník zemní. Název byliny pochází od plodů, jejichž tvar připomíná námořní kotvu, ovšem s trochou nadsázky bychom mohli tento přenesený výraz využít i významově – Kotvičník nás ukotví pevně k zemi a poskytne tělu to, co mu náleží. Co vlastně tato rostlina dokáže, a proč je o ni na veřejnosti takový zájem?
Je to adaptogen – adaptogenní bylinky rostou po celém světě a spojuje je jeden významný prvek, a sice schopnost vytvářet v lidském organismu hormonální rovnováhu. Ta je nesmírně důležitá pro každodenní fungování zdravého jedince v rozmanitých situacích a prostředí. Jde zejména o stresové události, a těmi je současný svět doslova prošpikován, řešíme je takřka na každém kroku a stres se pak v nestřeženém okamžiku mění na chronickou zátěž s adrenální únavou. Pokud k tomu dojde, ztrácíme sílu a vitalitu, rychleji stárneme a zkracuje se nám život.
Posiluje tvorbu testosteronu – součástí hormonální rovnováhy je i udržení potřebné hladiny testosteronu, bez něho si neškrtnete jak v sexu, tak i při tělesném cvičení, posilování a sportu. Testosteron je důležitý hormon a jeho výrazný úbytek právě většinou souvisí při nevhodně poskládaném jídelníčku a při působení stresu.
Přírodní afrodiziakum – adaptogenní rostliny zesilují touhu po sexuálním dobrodružství a v tomto směru přináší do života čerstvý vítr. Je pak velmi příjemné prožít nikoli za týden alespoň tři orgasmy, což je považováno za normál, ale minimálně pět orgasmů za den.
Absence vedlejších účinků – zásadní výhodou adaptogenních rostlin je jejich bezpečnost. Nejsou to drogy, vedlejší účinky jsou jen mírné a spíše výjimečné a při správném dávkování Tribulus nevyvolává v podstatě nic nepříjemného. Není to Viagra, na jejíž užívání byste museli mít lékařské vyjádření.