Stěhujete se z města na venkov a vybíráte si termín, kdy stěhování provést? Chcete-li vhodně poradit, na kdy přestěhování naplánovat, pak si zvolte dvě roční období – jaro nebo podzim. Tehdy vás nezastihnou žádné tropy ani extrémní mrazy, silnice nebudou pokryté námrazou a sněhem a nebudete se také doslova „vařit ve vlastní šťávě – ve svém potu“. Období rovnodennosti a ideálních venkovních teplot kolem dvaceti stupňů Celsia vám připraví samo o sobě ty nejlepší podmínky, jaké si můžete přát.
Stěhování v létě
Největším letním úskalím jsou dva zdravotní problémy – úžeh a úpal. Úžeh souvisí s přímým působením slunečních paprsků na nezakrytou hlavu, proto nezapomínejte na vhodné čepice. Úpal se týká přehřátí organismu a jeho dehydratace, čemuž ještě napomáhá případná fyzická námaha. Buďte na tyto dva jevy opatrní a snažte se jim vyvarovat v rámci preventivních opatření, protože léčba vám může zkomplikovat situaci, kdy přijde v nejméně vhodnou dobu – přímo po nastěhování do nezabydleného objektu.
Zimní akce
Každé stěhování v Mladé Boleslavi Stěhování Mamut v zimě komplikuje námraza, náledí, sněhová pokrývka, sněhové jazyky a komplikace v dopravě. Můžete mít potíže i s parkováním a pohybem na chodníku, proto jednu z prvních věcí, co musíte podchytit, je posypový materiál, nejlépe pytel s pískem. V zimě se také zkracuje den a stmívá se již po patnácté hodině a to může komplikovat zejména zabydlování v novém prostředí, kde schází v exteriéru svítidla a nevidíte na cestu.
Nezapomeňte na stěhovací harmonogram
Ať už se budete stěhovat kdykoli, neměli byste opomíjet na soupisku všeho, co je třeba zařídit. A bude toho hodně. Každou drobnost si zapisujte do poznámkového bloku propiskou (to je lepší řešení, než počítač) a splněné úkoly si odškrtávejte. Bude zapotřebí zajistit (včas, měsíc předem) parkování pro stěhovací vůz, nové doklady, přepis energií, nahlášení nové korespondenční adresy, nájemní smlouvu, úklid atd.